אגירה שאובה גלבוע

תיאור הפרויקט:
הובלת שני שנאים במשקל 160 טון כל אחד ממפעל וונרול ברמת השרון לאתר אגירה שאובה ברשפים אשר בגלבוע והכנסתם לתוך חדר השנאים.
לכל המבצע קדם תהליך תכנון הנדסי מפורט. תכנון הנדסי להובלה על מנת לחשב ולהבין את המידות הכוללות של ההובלה והיכולת לעבור בצמתים ומתחת למכשולים לאורך המסלול ואת הלחצים המופעלים על הכביש על מנת לקבל היתר מחברת נתיבי ישראל להובלת המטען, למעבר על הגשרים הנושאים את המטען לאורך מסלול ההובלה. התכנון ההנדסי כלל גם את כלל הפעולות שבוצעו בתוך המנהרה - פריקה עצמית של השנאי, סיבוב השנאי לכיוון ההחלקה, עבודת הג'קים וביצוע ההחלקה.
הובלת השנאי בוצעה על נתמך קורות מודולרי מתוצרת GOLDHOFER בעל עשרה סרנים מודולאריים וזאת על מנת להנמיך, ככל הניתן, את גובה ההובלה. מפאת גובה המטען, נבחר מסלול נסיעה שעבר בדרכים צדדיות (קלאנסווה) על מנת לעקוף את כל הגשרים המגבילים את מעבר המטען בדרך.
ההובלה ארכה שתי לילות ובוצעה בליווי משטרת התנועה. במהלך הנסיעה בוצעה פתיחת רמזורים (סיבוב זרוע הרמזור) על מנת לאפשר את מעבר המטען בצמתים. בזמן ביצוע ההובלה, הכין צוות ההובלת המתמחה שלנו את הציוד במנהרה לטובת פריקת השנאי והחלקתו לחדר השנאים.
עם ההגעה לאתר בוצע תדריך והחלה כניסה למנהרה. מידות המנהרה תוכננו על פי תכנון ההובלה של השנאי. ההובלה לאורך המנהרה בוצעה בנסיעה איטית תוך הסתה של צינורות האוורור על מנת שלא ייפגעו על ידי השנאי.
עם ההגעה למסדרון המוליך לחדר השנאים, הצוות ביצע פריקה עצמית של השנאי על שולחן מסתובב. (שולחן סובב המיועד לסובב מטענים במשקל של עד 400 טון) ברגע שמשקל השנאי עבר לשולחן הסובב, ניתן היה לפרק את הנתמך ולבצע סיבוב של השנאי בתשעים מעלות לכיוון ההחלקה במסדרון.
כשהשנאי נמצא בכיוון ההחלקה שלו, נדרש היה להרים את השנאי בעזרת ג'קים מיוחדים לטובת הוצאת השולחן הסובב והכנסת מערכת החלקה. השנאי הוחלק על גבי המערכת למרחק של 70 מטר עד הגעתו אל מול חדר השנאים בתוכו מותקן השנאי. בנקודה זו בוצעה הרמה נוספת של השנאי על ידי מערכת הג'קים המיוחדים על מנת לסובב את מערכת ההחלקה בתשעים מעלות ולהחליק את השנאי לבסיסו הסופי.
השנאי הונח על הבסיס בהצלחה רבה ובליווי צוות מדידה שבדק ואישר כי מיקומו של השנאי הינו על פי תכנון ההתקנה.


x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.